Базальна температура на ранніх термінах вагітності

Базальна температура при вагітності

Базальна температура на ранніх термінах вагітності — це важливий показник, «симптом», за яким можна судити про стан організму жінки і зокрема її репродуктивної системи, при захворюваннях, запальних і патологічних процесах.

Базальна температура на ранніх термінах вагітності

Визначення базальної температури

Вимірювання і фіксація БТ — це нескладна маніпуляція, яку освоїть будь-яка жінка. Вимірюється за допомогою звичайного градусника базальна температура в одному з трьох можливих областей: ректально, вагінально або орально. Дуже зручно при цьому складати спеціальний графік, на якому ви і ваш лікар побачите всі зміни протягом менструального циклу.

Базальну температуру бажано вимірювати щодня, один раз на добу і проводити вимірювання в горизонтальному положенні, обов’язково після тривалого (не менше 6 годин) нічного сну, так як в будь який інший час температура може змінитися під впливом фізичних і емоційних чинників: навантажень, прийому їжі, стресу і т.п. Також БТ не варто вимірювати в період хвороби. У таких випадках базальна температура при вагітності і поза її не може правильно охарактеризувати відбуваються в організмі процеси, і може ввести в оману вашого лікуючого лікаря. Якщо всі вимірювання проводяться, то обов’язково ставляться позначки в графіку про хвороби і ін. явища, які потенційно можуть призвести до похибок в результатах.

Фізіологічна БТ

Багатьох жінок цікавить, яка повинна бути базальна температура на ранніх термінах вагітності, і що означають її коливання в ту або іншу сторону. Особливо переживають ті, які не можуть зачати протягом багатьох років. Зазвичай, за рекомендацією гінеколога, при плануванні вагітності заводиться графік, на якому фіксується дані БТ протягом усього місяця щодня. Вагітність можна визначити і без затримки, і без огляду, щодо змін на такому графіку. Хоча треба сказати, що даний метод вже морально застарів. Він незручний, не завжди точний, зате безкоштовний.

Безпосередньо перед критичними днями базальна температура знижується до 37 °С до 36,9 ° С. Але, якщо вона в цей період зафіксована в межах від 37 до 37,2 градусів, починаючи з середини менструального циклу, не опускається безпосередньо перед менструацією і також залишається на тому ж рівні і після менструації, то велика ймовірність зачаття. Звичайно, всім відомо, що при настанні вагітності місячні не наступають, але іноді вже після зачаття проходить ще одна менструація (так характеризують помірне маткова кровотеча обивателі). Тут все дуже індивідуально.

Про те наскільки нормальна базальна температура на ранніх термінах вагітності графік БТ нам скаже. Тобто для того, щоб зробити якісь висновки, провести вимірювання 1-3 рази буде недостатньо. Тут теж необхідна система. В цілому ж підняття базальної температури до 37-37,2 °С можна охарактеризувати, як симптом вагітності. Бажано підтвердити цей факт на прийомі у гінеколога або зробити експрес-тестування на вагітність.

Патологічна БТ

Якщо вже відомо, що відбулося зачаття, можна продовжувати вести графік БТ. Іноді цього вимагає гінеколог, терапевт, ендокринолог. По базальній температурі можна визначити патології і порушення, запальні процеси.

Температура може підніматися і значно вище 37,2 °С. Наприклад, при позаматкової вагітності. Цьому сприяє гормон — прогестерон. При сильних запальних процесах БТ може досягати і 38° С.

Якщо ж під час зафіксованого зачаття температура впала нижче тридцяти семи градусів, то можна припустити, що це початок серйозних порушень або ускладнень. Можливо, причиною цьому служить эстрогеновая або прогестероновая недостатність, порушення з боку жовтого тіла, завмерла вагітність. Бувають і одноразові зниження базальної температури на ранніх термінах вагітності, пов’язані з стомлюваністю, фізичним і емоційним перевантаженням, загальним станом організму, зміною клімату і т.д. не варто сильно нервувати з цього приводу, але в найближчий же час слід звернутися до лікаря і зробити УЗД, що упевнитися, що нормально розвивається ембріон.

СХОЖИЕ СТАТЬИ

Обсудить

Свежий взгляд